Cami Temizliği

Camilerimiz, en yoğun ziyaret edilen ve en temiz olması gereken kutsal mekanlarımızdır. İnsanın yoğun olduğu yerde ister istemez kirlilikte hat safhada olacaktır. İmanın şartlarından olan temizlik hepimizin hassasiyet göstermesi gereken bir durumdur. Hem kendi temizliğimiz hem de yaşanılan ortamların temizliği önem verilmesi gereken bir durumdur. Gün içerisinde hepimiz bir çok yere girip çıkıyor, bakterilere maruz kalıyoruz. Toplu alanlarda da bu bakterilerin mikropların hızlıca yayılması mümkündür.

İşte biz bu noktada en kutsal mekanlarımız olan camilerimizi cemaatimize en uygun şekilde hazırlıyoruz. Kötü koku barındıran, kirli mekanlar hiç kimsenin ilgisini çekmez, aksine uzaklaşmasına sebep olur. Hiç kimsenin kutsal mekanlarımızdan uzaklaşmasını isteyeceğini sanmıyoruz.

Peki Cami Temizliği Nasıl Yapılır?

Ekibimizle öncelikle yer döşemelerimizi süpürüyor,ardından profesyonel halı yıkama makinelerimizle komple yer döşemelerimizi yıkıyor kurutuyoruz. Diğer tarafta ekip arkadaşlarımız camimizin camlarını silerler. Işıklandırmalar tozlardan arındırılarak daha aydınlık hale getirilir. Son dokunuşlar yapılarak tozlarda alınır, ayakkabılıklar kapılar temizlenir. Camimiz cemaatine kapılarını açmaya hazır hijyenik olarak kısa sürede teslim edilir.

Cami Temizliği Ne Kadar Sürede Yapılır?

Cami temizliğini bir kaç saat içeriinde yapıyoruz. Örneğin sabah 09.00 'da başladığımız dip kıyı köşe temizlik en geç 11.30'da tamamen bitirilir. Böylelikle insanlarımız ibadetlerini zamanında olması gereken şeklilde gerçekleştiriyor oluyorlar. Biz de Işık Temizlik olarak bu güzelliği görerek mutluluk duymaktayız.